Alfabetisk oversigt
Ballerup jazzklubs
hjemmeside
a
b

c-d-e-f

g-

 

A Tribute to Louis Armstrong Tisvilde højskole 2008

Adrin Cox's Quintet 2020

Ann Farholt 2005

Anna Pauline Swingin Jazz Quartet 2016
Anna Paulines Quintet 2020


Arosia 2005

Arrangementer


Ballerup Jazzkub hjemmeside

Ballerup jazzklubs historie

Ballerup jazzklub kontakt


Ballerup jazzklub vedtægter


Basement Jazzband 2011
Basement Jazzband 2014
Basement Jazzband 2017

Bernadotte Swingers 2008
Bernadotte Jazzband 2011


Blå Mandag Jazzband 2012
Blå Mandag med Chloe Feoranzo 2019

Bohem Jazzband 2020

Bourbon Street Jazzband 2006

Bourbon Street Jazzband 2009
Bourbon Street Jazzband 2011
Bourbon Street Jazzband 2014
Bourbon Street Jazzband 2019

Bjørn Ingelstam Band 2009

Brassflavour 2016

Burich-I Ètienne 
New Orleans Ensemble 2006

Chris Tanner Quartet 2017

Chloe Feoranzo og Blå Mandag 2019

Delta Jazz Band 2007

Diasshows ballerup jazzklub

Dixie For You 2017

Dixie Review 2008

Dixie Review 2010

Doc Houland All Stars m. Denise Gordon 2016

Doghouse Cats 2011
Doghouse Cats 2019

Dorado og Amati Schmitt Quintet 2019

Fine Young Traditinals 2006

Fionia Jazzband 2015

French Preservation New
Orleans Band 2008

French Preservation 2009

Fräulein Meyers Hinterhaus Jazzer 2010

Generalforsamling 2007

Generalforsamling 2008

Generalforsamling 2009

Generalforsamling 2010

Generalforsamling 2011

Generalforsamling 2012

Generalforsamling 2013

Generalforsamling 2014

Generalforsamling 2015

Generalforsamling 2016

Generalforsamling 2017

Generalforsamling 2018

Generalforsamling 2019


Gentlemen & Gangsters 2018 

Good fellows m. Paul Harrison 2006

Goosetown Jazzband 2014

Gota River Jazzmen 2007

h-i

j

k

l

Hans Ingelstam med Klas Lindquist 2019

Hans Knudsen 2005
Lillian Boutté / Hans Knudsen 2008

Hans Knudsen Jump Band med Troels Jensen 2012

Hans Knudsen Jump Band 2017
Knudsen & Bundgaard.Two Generations 2017

Hede Hule Hot  2018

Henrik Hartman 2005
Henrik Hartmann trio 2008


Henning Munk & Plumperne 2008


Henning Munk & Plumperne 2013

Henning Munk og Plumperne 2016

Hill Blue Unit   2018

Informationer fra jazzklubben

Jazz Pigalle 2006

Jack Street 2015
Jack Street 2020

Jazzkompagniet 2013

Jazz Lips 2012
Jazz Lips 2013

Jazz Five 2009

Jazzweekend på Tisvilde
Højskole 2008

Jazzweekend på Tisvilde Høhøjskole 2010


Jeff Milner's Delta Friends 2009

Jens Sølund 2018

Kirkekoncert i Skovlunde kirke
Neanders Jazzband med Tricia Boutté 2010


Kirkekoncert i Skovlunde kirke Magnolia Jazzband & Lillian Boutté 2009

Kim Menzer jazz og blues band 2009

Kira Martinis Trio 2015
Kira Martini 2016

Kontakt til Ballerup jazzklub


 




Lasse Boogie Jensen Trio 2019

Leif Andreasen 2005

Leonardo Pedersens jazzkapel 2009


Lillian Boutté / Hans Knudsen 2008

Lillian Boutté 2014

Links

Lizette Flannov All Stars 2017

Louisiana Jazzband 2005

m

n

o - p

q - r

Mads Tolling Quartet 2017

Mads Vinding m.fl. 2016

Magnolia Jazzband 2005
Magnolia Jazzband m. Lillian Boutté 2009


Max Lager New Orleans Stompers 2012


Medlemsbladet


Members All Star 2005

Mette Nadja Band 2018 

Miriam Madipira med Band of Choice 2013
Miriam Mandipira & Her Danish Friends 2018 

Monique Thomas & Burich L' Etienne N.O. Ensemble 2018      
Monique Thomas og Burich/LÈtienne 2019


Mogens Johansens jazz quintet 2007
Mogens Johansens Jazz Forestilling 2015

Morten Ærø og
hans Jazzvenner 2014
Morten Ærø og
hans jazzvenner 2015
Morten Ærøs Venner og Kira Martini 2017


Neanders Jazzband 2007

Neanders Jazzband med
Tricia Boutté 2010


Neanders Jazzband 2013

New Orleans Delight 2005

New Orleans Delight 2007 koncert i Skovlunde kirke
New Orleans Delight 2009
New Orleans Delight/Fred Vigorito 2011
New Orleans Delight 2014

Nobert Susemi 2014
Norbert Susemihl s Joyful Gumbo 2018 
Nobert Susemihl's Joyful Gumbo 2020

Nyhedsbreve 2009

Nyhedsbreve 2010

Nyhedsbreve 2011

Nyhedsbreve 2012
Nyhedsbreve 2013
Nyhedsbreve 2014

Nyhedsbreve 2015
Nyhedsbreve 2016
Nyhedsbreve 2017

Nyhedsbreve 2018
Nyhedsbreve 2019

Nyhedsbreve 2020


Olivier Franc`s Jazz Band 2010
Olivier Franc`s Jazz Quintet 2016
Oliver Franc Quintet 2019

Ordbog

 

Papa Pider`s Jazz Band 2014

Peroria Jazzband 2008
Peroria Jazzband 2011
Peoria Jazzband 2014

Peruna Jazzmen 2017

Paul Harrison 2008

Paul Harrison 2011

Paul Harrison 2013
Paul Harrison med Meschiya Lake 2015
Paul Harrison med solister 2017
Paul Harrison Band  2018  
Paul Harrison Band 2020



PS Swingband 2006
PS Swingband 2015

Ragstretch  2018

Red Hot Four 2007
Red Hot Four 2019

Ricardos Jazzmen 2008
Ricardos Jazzmen 2014

River Jazz & Blues Band 2006

River Jazz & Blues Band 2008

River Jazz & Blues Band 2013

River Jazz & Blues Band 2016
River Jazz & Blues Band 2020

Ronald Andersen 2005

s

sw

t

u-v-w-x-y-z-æ-ø-å


Second Line Jazzband 2008
Second Line Jazzband 2012 Second Line Jazzband 2015
Second Line Jazzband med Miriam Mandipira 2016
Second Line Jazzband 2018 
Second Line Jazzband 2020

Sigurd Barret Trio 2013

Sigurd Barret Trio 2015

Six City Stompers 2007
Six City Stompers 2015

Six Foot Stompers
med Niels Andersson 2010


Spar To med Fessor 2007

Spar to med Finn Odderskov 2012

Spicy Advice Ragtime Band 2010

 

 

Storyville Jazzband 2020

Swing Cats med Hans Knudsen 2010

Swing Four 2010

Swingsters 2009

Swing Strings 2007

Søren "Doc" Holind 2012

Sølunds Hot Line 2011

Søren Sørensens Swing Cats 2005

The Dixieland Gipsy Band 2013
The Dixiland Gipsy Band 2015

Theis Jensen og
Søren Kristiansens trio 2006


The New Jazz Band Oh Yeah 2013

The Savannah Jazz Band 2010

Tribute to Papa Bue 2019Tuxedo Jazz Band 2007

Tuxedo Jazz Band 2010

United Jazzband 2012
United Nation Jazzband 2017

Verdensokestret 2007

Vestre Jazzværk 2010
Vestre Jazzværk 2012



Women of the world 2012

 

Young Boys Meet Old Boys Jazzband 2016

Youngsters internationalt Band 2011


Zebras 2011